Köşe Takımı

Köşe Koltuk Takımları İle Evinizde Tarz Yaratın

 

Mobilyalar evlerin havasını değiştiren ve odalara modernize katan en önemli unsurlardandır. Son yıllarda en çok rağbet gören ve kullanıcıların stilini yansıtan köşe koltuk takımları, 2020 yılı trendlerinde de yeni tasarımları ile karşımıza çıkıyor. Özellikle küçük boyutlara sahip evlerde yarattığı ekstra alan imkanı ile daha düzgün ve derli toplu bir görünüm sunan L koltuk modelleri, üretiminde kullanılan desenler, uzun yıllar dayanıklılık sağlayan kumaş çeşitleri ve her beğeniye uygun tasarımları ile dikkatleri üzerine topluyor.

Dar Alanda Fonksiyonel Tasarımlar

Klasik çizgiler ve tasarım detayları ile ailelerin vazgeçilmezi haline gelen köşe koltuk takımları seçiminde ilk kriter yaşam alanının boyutları oluyor. Küçük odalar için nispeten daha küçük ve açık renklerde tercih edeceğiniz bir takım, hem oda hacmini büyük gösterecek hem de büyüleyici bir görünüm oluştururken; buna karşın büyük salonlarda da tercih edilebilecek köşe koltuk modellerinde daha hacimli ve gösterişli tasarımlar kullanılarak görsel açıdan farklılık yaratılıyor.

Özellikle hem küçük bir odaya sahip hem de sık sık misafir ağırlayan ya da küçük çocuğu olan aileler köşe koltuk takımları seçerken daha çok yatak olabilmesine ve sandık hacmine dikkat ediyor. Eşya saklama kapasitesi, açılabilir koltuk ve depolama imkanı gibi detaylar çok daha avantajlı seçenekler arasında yer alıyor. Ergonomik sünger kullanılan ve kaliteli yaylar ile desteklenen dayanıklı takımlar uzun yıllar ilk günkü gibi kullanım vaat ediyor.

Son zamanlarda kolayca temizlenebilen hatta silinebilen koltuk kumaşlarının popülerliği artıyor. Yaşam alanlarında “keyif koltukları” olarak tanımlanan köşe koltuklar üretiminde leke tutmayan ve kolayca temizlenen kumaşlar kullanılıyor. Hatta çıkarılabilir ve yıkanabilir minder imkanı sunan modeller, pratik temizlik açısından kadınların favorisi oluyor.

Köşe Koltuklarında Trend Alarmı

Farklı tasarımlar ve aksesuarlar ile pek çok stilde dekoratif kombinler yaratabilen köşe koltuk takımları modelleri sizleri 2020 yılında zıt renklerin uyumuna davet ediyor. Özellikle farklı renklerin oluşturduğu kontrast, bazı kişilerin çok daha zevkli ve dinamik tercihler yapmasını sağlıyor. Örneğin, mavi duvar rengine sahip odada sarı renkli koltuk takımı mükemmel bir uyum yakalayabilir.

Köşe koltuk takımlarına dekoratif komodin ya da berjer eklemek de son dönemin trendleri arasında yer alıyor. Sağ ve sol boş alanlarına eklenen puflar veya tarz sehpa ile kombinlenen köşe koltuk takımları, en klasik alanlarda dahi son derece modern ve havalı bir salon görünüm sergiliyor. Siz de bu ilham verici tablo içerisine sevdiğiniz tonlarda bir halı ve desenli bir perde ile odanızı çok daha enerji verici bir ortama dönüştürebilirsiniz.

Salon takımlarında hiç geçmeyen renk modası içerisinde krem, kahverengi ve açık siyah renkler yer alıyor. Ancak son zamanlarda evlerinde hoş görünümün yanı sıra pozitif bir atmosfer de isteyenler daha sıcak ve pastel tonları da tercih ediyor. Doğanın renkleri ile harmanlanan göz alıcı ancak huzur veren bir köşe takımını, en sevdiğiniz kırlentler ile kombinlemek size de ailenize de enerji verecek.

Köşe Koltuklar İle Değişime Start Verin

Köşe koltuk takımı fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesine, dayanıklılığına, model ve rengine göre değişik fiyat avantajları ile satışa sunuluyor. Küçük yaşam alanlarında şık dekorasyon ile rahatlığı birleştiren köşe koltuk takımları, genç kullanıcıların favorisi konumunda yer alıyor. Siz de salonunuza ve odalarınıza benzersiz bir dokunuş yapmak, yaşam alanlarınızda geçirdiğiniz zamanı konfor ve huzur ile birleştirmek isterseniz, Engince Mobilya’nın uygun fiyatları ile öne çıkan ve tarz seçenekler sunan modellerine bir tık ile ulaşabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar