Berjer

Berjerler Nasıl Kullanılmalı?

 

Evde kalabalıklar içinde yalnız kalmak istediğinizde kendinize sakin bir köşe ararsınız. Bazen kitap okumak, çayınızı yudumlamak, en sevdiğiniz filmi rahat bir şekilde izlemek için bu köşe size aradığınız rahatlığı sunar. Evin her odasında böyle bir mekân yaratmak isteyebilirsiniz. İşte bu mekanların başrolünde berjer yer alır! Sevdiğiniz tarzda, istediğiniz her köşede önce berjer yer verebilirsiniz. Daha sonra ise ona uygun ayrıntılarla dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Nerede ve hangi amaçla kullanacağınıza karar verdiğiniz bu mobilya için farklı tasarımları gözden geçirebilirsiniz. Stil önerilerine uygun olarak döşemesi, malzemesi, şekli ile sizi yansıtan bir modeli seçtikten sonra evinizde yıllarca size eşlik edecek berjerinize yer açabilirsiniz. Evinizin dekorasyon tarzı nasıl, diğer mobilyalarınız hangi stile sahip ve belki de en önemlisi neden bir berjer istiyorsunuz? Tüm bu sorulara cevap aramanın zamanı geldi!

Yeri Her Zaman Ayrı: Berjer

Salondaki kanepenin, çalışma odanızdaki masanın, yatak odanızdaki şifonyerin yanında bir berjer hayal edin. Dilediğiniz zaman kitabınızı elinize alıp oturacağınız size özel zamanları rahatlığı ile taçlandıran bu mobilya evdeki her ortamda kendisine uygun bir yer bulur. Belki bir pufla birlikte de tamamlayacağınız berjeriniz ile güzel bir köşe tasarlayabilirsiniz.

Yanında bir sehpa, büyük bir saksı veya bir lambader ile berjer evin içinde kendine özgü çizgisini yaratır. Televizyon izlerken, çocuğunuzun odasında ona masal okurken, mutfakta kahve keyfi yaparken berjerinizin size sunduğu ayrıcalığı yaşayabilirsiniz. Berjer modelleri arasında gezerken, iki berjeri yan yana getirerek oluşturacağınız bir oturma köşesini de tasarlayabilirsiniz. Ortada şık bir sehpa ya da içi en sevdiğiniz dergilerle dolu bir sepet, bu köşeyi keyif köşesi haline getirmeye yeter.

 

Evinizdeki Stilde Fark Yaratın

Berjer seçerken, evdeki diğer mobilyalarla uyumlu modeller seçebileceğiniz gibi rengi ve dokusu ile çok farklı bir seçim de yapabilirsiniz. Düz renk koltuk takımlarınız arasında farklı bir renkte tekli bir koltuk, salonunuzda enerjik bir dokunuş yaratabilir. Desenli bir berjer seçerseniz de yine aynı canlılığı yakalayabilirsiniz. Belki de desenli ve canlı renkler arasında kontrast yaratmak için berjerinizi düz ve pastel renklerde seçmeyi tercih edebilirsiniz.

Sade çizgilerden hoşlananlar için düz renk ve biçime sahip bir koltuk oldukça doğru bir seçim olur. Klasik mobilyalardan vazgeçemeyenler için ise ahşap formu ve kıvrımlı hatları ile bir berjer bu tutkunuzda size eşlik edebilir. Birlikte kullanacağınız diğer eşyaların da etkisiyle berjeriniz evinizdeki stilde fark yaratmanızı sağlar.

Berjer için Evdeki En Doğru Yeri Seçin

 

Berjerinizin stiline ve kullanım amacına karar verdikten sonra, seçtiğiniz odadaki en doğru yerde olmasını da sağlamalısınız. Geniş camları olan pencerenin önünde dışarıdaki manzarayı izlemeniz için bir berjere ihtiyaç duyabilirsiniz. Kütüphanenizin yanına, kahve makinenize yakın bir konuma, plak dolabınıza uzanacağınız bir mesafeye berjerinizi yerleştirebilirsiniz. Rengarenk saksılarınızı koyduğunuz çiçekliğinizin yanına veya yatak odanızda boy aynanızın bulunduğu köşeye yerleştireceğiniz bir berjer tasarımınızı tamamlayabilir.

İster tek başına isterseniz mobilya takımınızla birlikte kullanabileceğiniz koltuk, evinizde nerede olursa olsun özel bir yere sahip olur. Evinize en uygun, dekorasyon tarzınıza en yakın berjeri almadan önce tüm bu ayrıntıların yanı sıra berjer fiyatları hakkında da bir araştırma yapmalısınız. Tarziozel.com web sayfasında aradığınız tüm soruların cevaplarını ve farklı berjer modellerini inceleyebilir, en uygun koltuğu alabilirsiniz.

İlgili Yazılar