Dekorasyon

2020 Trend Dekorasyon Fikirleri

 

Hayatınızı geçirdiğiniz yaşam alanlarınız olan evinizi veya ofisinizi dekore etmek istiyorsanız, bu yazı tam size göre! Dünyanın dört bir yanındaki dekorasyon profesyonellerinin ilham verdiği 2020 dekorasyon trendleri, yaşam alanlarınızın enerjisini değiştirecek, mobilya ve aksesuar seçimlerinizde size yol gösterecek.

Doğadan İlham Alan İç Mekanlar

Şehir hayatının yoğunluğu, iş stresi ve teknolojinin adeta hayatımızı eline alıyor olması tüm dünyada doğal olana dönüş akımını başlattı. Dünya’daki doğala dönüş akımı, yalnızca giyim modasına değil, 2020 dekorasyon trendlerine de dokunuyor. Yeşilin, büyük tropik yaprakların, ahşabın ve kahvenin her tonunun evlerimize konuk olduğu bir seneye hazır olun. Elbette bu zamanda geriye yönelim, hepimizin geçmişte çok çok iyi hatırladığı “babaanne / anneanne evi” tarzını, çağdaş materyaller ile harmanlanmış bir şekilde sıkça göreceğimiz anlamına geliyor. Kanepe, koltuk veya koltuk takımı seçeneklerinde önümüzdeki yıl bolca natürel kumaşlar, büyük yumuşak püskül detaylı kırlentler ile kombinlenmiş kanepeler ve onları ahşap dokuları ile tamamlayan masalar ön plana çıkacak.

Koltuk seçimlerinde 2020 yılında country modeller ön plana çıkıyor. 1940’ların esintilerini günümüze getiren country koltuk takımları, modern ve pastel tonlardaki kırlentler ile kombinlenerek iç mekanlarda yerlerini alacak. Özellikle kolçak ve ayak detaylarında ahşabın kullanıldığı modeller 2020 dekorasyon trendlerinde ön plana çıkıyor. Siz de bu trend ve estetik görünümü evinize veya ofisinize taşımak isterseniz bu tarz bir koltuk takımı seçimi yapabilir ve yeşil, turuncu, somon renkli kırlentler ile takımınıza farklı bir hava katabilirsiniz.

Geçtiğimiz yılların fenomen rengi griye ise elveda diyeceğimiz bir yıl bizi bekliyor. 2020 dekorasyon trendlerinde griler ve fümeler yerini yeşil ve kahverengine bırakacak. Ancak bu natürel tonları monokromatik olarak değil, daha cesur geçişler ile kullanacağız. Ünlü İngiliz trend kurucu WGSN, duvar renklerinde ise pastel bir ton olan nane yeşilinin oldukça moda olacağını tahmin ediyor.

Yoğun Beyaz Mobilyalara Elveda

Geçtiğimiz senelerde evlerimize aydınlık bir görünüm vaat eden, ancak ışığı fazla yansıtması nedeniyle mekanda istenmeyen yansımalara neden olan yoğun beyaz mobilyalara elveda diyeceğiz. Mat veya beyaz mobilyaların yapay görüntüsü 2020 yılında yerini daha doğal tekstürlere bırakacak. Ahşap, ağaç görünümlü masalar, gün ışığı aydınlatmalara çok yakışacak natürel tonlardaki avizeler ve bunlara uyumlu dolaplar, masalar yaşam alanlarınıza hızlı bir giriş yapacak. Çok daha sıcak ve samimi bir enerjiye sahip bu mobilyalar, önümüzdeki yıl bizi etkisi altına alacak gibi görünüyor.

Halılarda Geometrik Desenlere Hazır Olun

Önümüzdeki yılın trendlerini belirleyen tasarım haftalarında geometrik desenli yeni halı tasarımlarının oldukça yoğun kullanıldığını söyleyebiliriz. Etnik desenler, birbirini tekrarlayan geometrik detaylar, optik illüzyonlar ve üç boyutlu çizimlere sahip halılar, 2020 dekorasyon trendlerinin önemli bir parçası olacak.

Karakteristik Kalın Kumaşlı Perdelerin Muhteşem Dönüşü

Evi ev yapan, tarzı ile alanın havasını bir anda değiştiren sihirli dekorasyon parçaları perdeler, 2020 yılında oldukça ikonik bir tarza sahip olacak. Önümüzdeki sene mobilyalarınızın sade ancak iddialı şıklığını ihtişamlı perdeleriniz ile tamamlayarak mekanda denge sağlayabilirsiniz.

Kalın kumaşlara sahip olacak perdelerde trend renkler ise bej, altın tonları. Önümüzdeki yıl perde boyları da tahmin edebileceğiniz gibi olabildiğince uzun kullanılacak.

İlham veren tasarımların ve şık detayların dekorasyon unsurlarında hayat bulduğu en moda ev dekorasyon ürünlerine Tarziozel.com web sitesinden göz atabilirsiniz.

 

İlgili Yazılar